להיות זאת ששואלים אותה

באחת הסדנאות שהנחיתי, גיליתי בעזרת אחת המשתתפות את הדרך ללמוד הכי טוב את מה שחשוב לך לדעת. פשוט להתחיל למתג את עצמך כמומחית לדבר.

טוב זה לא מתאים כשמתחילים ממש מאפס, אבל זה עובד מצוין כשכבר יש לך ידע מסוים בתחום, ואת רוצה לפתח אותו יותר ולוודא שהוא ממשיך להתפתח כל הזמן.


איך זה עובד? הנה הסיפור הנהדר של נאווה. אותה משתתפת היתה די טובה בתוכנת אקסל, אבל היא רצתה לשפר את יכולותיה בשימוש בתוכנה. כמו לכולנו, היה לא קשה למצוא זמן ללמוד קורסים, ולא פשוט להתמיד בקורסים המקוונים. ואז פנה אליה אחד מאנשי הצוות שלה, "את טובה באקסל לא? את יכולה לעזור לי עם הנוסחה הזאת?".

היא בכלל לא ידעה איך משתמשים בנוסחה אבל התחשק לה להיות נחמדה. ומה שהיא עשתה, עזר לה ללמוד את הנוסחה יותר טוב מכל קורס או סדנה.

היא חיפשה יחד איתו את הפיתרון לבעיה, חקרה וחיפשה, ניסתה וטעתה, עד שבסוף מצאה את הנוסחה שהתאימה בדיוק למטרה.

עם קצת עיבוד של החוויה הזאת בסדנה, נאווה הבינה שזאת הדרך הכי אפקטיבית ללמידה. היא משלבת למידה מתוך צורך אמיתי, חוויה מספקת של אתגר ופתרון, חקר והתנסות, וכמובן האסטרטגיה המנצחה של ללמד אדם אחר.

מאז נאווה מקפידה לספר בצניעות ואדיבות שהיא טובה באקסל ותשמח לעזור לכל מי שצריך עזרה או ייעוץ.

זה יכול לעבוד גם בתחומים אחרים, אני רואה למשל איך אבא שלי, שתמיד מעורר השראה בחיבה שלו לעזור ולייעץ לכולם בבעיות בריאותיות, תורם גם לעצמו בהרחבת הידע וההיכרות עם עוד ועוד מצבים והמלצות. הוא אמנם יודע הרבה בתחום, אבל בכל פעם שהוא מייעץ הוא עושה תמיד חוקר ולומד על הבעיה, ומאתר מחקר או מאמר שיגבה כל המלצה. לאחרונה הוא גם התחיל להפיץ ולהנגיש את הידע המחקרי באתר, טוב זאת כבר מדרגה נוספת באסטרטגיית למידה של לימוד אחרים .


ומה התחום או הכלי שבוא אתם רוצים לשלוט היטב? שדרו לסביבתכם שאתם יכולים לעזור בו, ותראו איך זה עובד.

Hi, I'm Jeff Sherman

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. Let your users get to know you.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Creativity. Productivity. Vision.

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Subscribe

Thanks for submitting!

הרשמה לבלוג