פלייליסט למידה - עניין משנה חיים

ככה סיכמה ענבל, אחת המשתתפות בסדנה שהנחיתי היום, את הדבר שהיא חייבת לאמץ מהסדנה.

וזו באמת פרקטיקה ששווה לאמץ כדי לייצר למידה יותר אפקטיבית המשתלבת בחיי העבודה העמוסים שלנו.

הרי לכולנו קורה שאנחנו נתקלים בפוסט ממש רלוונטי ומעניין עבורנו, שאנחנו חייבים לקרוא לעומק, אבל אין סיכוי שנמצא לכך את הזמן והקשב הראוי עוד היום.

לרובנו גם קורה לא מעט, שעד שיש לנו 20 דק' פנויות ללמידה עצמית, חצי מהזמן מתבזבז על ניסיון לבחור את הפרק או הפוסט הכי רלוונטי ואיכותי מתוך ההיצע העשיר והמגוון עד כדי הצפה.

שני המצבים האלו מתסכלים ומפריעים לנו להתקדם בלמידה העצמית שאנחנו כל כך רוצים. דרך הזהב נמצאת במפגש בין שניהם תוך שימוש בפלייליסט למידה.

וזה פשוט מאוד - מקום אחד בו נשמור את הקישורים לכל אותם פריטי ידע רלוונטים בהם אנחנו נתקלים, ואליו נוכל להגיע בקלות כאשר יש לנו הזדמנות ללמוד.איך עושים את זה? הנה כמה רעיונות:
  1. רשימת הקריאה בגוגל כרום - זה ממש נוח, גם ככה אנחנו גולשים דרך הכרום, כשנתקלים במאמר שנרצה לקרוא בהמשך מוסיפים לרשימת הקריאה. זה כמו הוספה למועדפים - באמצעות הכוכב. הנה הנחיות יותר מפורטות בבלוג של ליאורה מרום.

  2. הכלי pocket במחשב ובנייד - בו ניתן לשמור קישורים מעניינים וגם לתייג ולמיין אותם לפי נושאים בעזרת תוויות. מעבר ליתרון הברור של התוויות, ישנו יתרון נוסף שהוא הסנכרון בין מכשירים שונים והאפשרות להגיע לרשימות שלכם בקלות גם דרך האפליקציה וגם דרך התוסף של הכרום והאתר.

  3. לוח padlet - זאת האפשרות הכי מתאימה כאשר רוצים לשתף את הפלייליסט שיצרתם עם עוד אנשים (תודה לג'אז ממנו אימצתי את הרעיון). כך אפשר גם לייצר מסלול למידה לתפקיד מסוים או מרחב העשרה לצוות של פרויקט. פותחים לוח בתבנית של עמודות וכך ניתן לחלק את הקישורים לקטגוריות לפי נושאים או סוגי הפריטים. השיתוף קל ונוח וכך גם הגישה, רק שכאן אי אפשר לסמן שקראנו כבר.

  4. קבוצת Whatsapp ללמידה עצמית - עם עצמי - בטח כבר יש לכם קבוצת ווטסאפ עם עצמכם שמשמשת לכל מיני תזכורות ורעיונות. אפשר לפתוח אחת נוספת שתהיה מוקדשת לפריטי למידה שתרצו לקרוא או להאזין להם בהמשך.

  5. אם בארגון שבו אתם עובדים יש LMS (מערכת לניהול למידה בה מוצאים ונרשמים לכל ההכשרות) יכול להיות מאוד שיש בה גם אפשרות לבנות פלייליסט למידה. כדאי לבדוק!


יש לכם רעיונות אחרים איך ליצור פלייליסט למידה נוח? כתבו בתגובות.


Hi, I'm Jeff Sherman

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. Let your users get to know you.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Creativity. Productivity. Vision.

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. I’m a great place for you to tell a story and let your users know a little more about you.

Subscribe

Thanks for submitting!

הרשמה לבלוג